HODOWLA

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie

Ta hodowla powstała z pasji.

Witaj na naszej stronie

Hodowla psów rasy Jack Russell Terrier
Cieszę się niezmiernie, że tutaj trafiłeś.

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie

FILOZOFIA i HISTORIA HODOWLI  

Jestem pasjonatem zwierząt. Uwielbiam z nimi pracować. Moje psy są bardzo istotną częścią mojego życia. Wspólnie żeglujemy, jeździmy do stajni, biegamy po lesie. Kochamy przyrodę, długie spacery, zabawy na polanach, kąpiele nad jeziorem. Moi znajomi już wiedzą, że jeśli zapytają mnie o coś dotyczącego kynologii, to mają inne tematy z głowy na co najmniej godzinę. Mogłabym opowiadać całymi dniami o swoich psach. Śmiało można powiedzieć, że hodowanie psów to moja pasja, z którą wiążę życiowe nadzieje.

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie

Nasza hodowla Jack Russell Terriera znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, pod Bydgoszczą w miejscowości Niwy. W naszym stadzie obecnie mamy trzy Jacki. Kilka lat planowałam założenie hodowli i gdy zrezygnowałam z pracy w stajni jako instruktor jeździectwa, postanowiłam że jest to najlepsza chwila na rozpoczęcie nowej przygody. Wtedy pojawiła się Keja – BLUE z hodowli Poppy Farm. Pierwszy rok niemal każdy weekend spędzałyśmy wspólnie na wystawach, zaliczyłyśmy ich ponad 20, niezmiernie rzadko schodząc z pudła. Potem znalazłam wymarzonego trikolora – i tak, z dalekiej Rosji, 3 000 kilometrów przebył do nas Bosman – NEED FOR SPEED z hodowli Marvellous Mascot. Z pierwszego miotu Kei zostawiliśmy sobie cudowną suczkę o imieniu ARCTICA NAUTICA Bystry Jack, jest to prawdziwa pieronica i łobuziara, urodziła się u nas, obserwowaliśmy ją od pierwszych chwil życia i po prostu musiała z nami zostać ! Tak więc – z racji zamiłowania do żeglarstwa – nasze trzy Jacki noszą kryptonimy KEJA, BOSMAN I SZANTA.

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie BYSTRY JACK FCI to przede wszystkim hodowla domowa. Chociaż równie dobrze można powiedzieć „leśna” 🙂 Nasz dom znajduje się na skraju puszczy Bydgoskiej, a nasza ferajna codziennie spaceruje i biega po pobliskich lasach. Psiaki są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, mieszkają wraz z nami w domu, wieczorami wylegują się na kanapie albo przed kominkiem. Przykładam wielką wagę do żywienia, aktywności fizycznej i psychicznej moich psów – każdy jest nauczony podstawowych komend, każdy potrafi kilka sztuczek. Uważam, że szkolenie psa hodowlanego jest równie ważne, jak jego kariera wystawowa. Dzięki temu, że moje psy są przyzwyczajone do niespodzianek takich jak podróże, żeglowanie, kajaki, zmiany miejsc, noclegi w obcych domach – wiem, że nie zawiodą mnie w żadnej sytuacji i będą wzorcowymi psiakami, które każdy chętnie zaprosi w gościnę.

Bystre Jacki na żaglach 🙂
Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie
PORTRETY MOJEGO STADKA 🙂

Szczeniaczek z naszej hodowli to prawdziwy skarb. Początkowo jest skarbem dla Nas, kochamy go jak swojego, obserwujemy jak rośnie, uczy się biegać, wcina jedzonko, bawi się z rodzeństwem. Przychodzi jednak taki czas, kiedy musi znaleźć nowy dom – bo choć kochamy nasze maluchy, to hodowla właśnie na tym polega, aby podzielić się naszymi skarbami z Tobą. Chcemy więc, aby nasze szczenię było dla Ciebie prawdziwym skarbem. Pomogę Ci w wychowaniu go, odbiorę każdy telefon i doradzę w sytuacjach, kiedy będzie Ci się wydawało, że coś jest nie tak. Zaopiekuję się Twoim szczenięciem, gdy pojedziesz na wakacje. Nasz dom będzie zawsze otwarty dla Ciebie i Twojego Bystrego Jacka. Pomogę w trymowaniu, zabiegach pielęgnacyjnych. Chętnie nauczę Cię jak powinieneś szkolić swojego szczeniaka, z wielką radością zabiorę Was na wystawę psów. Jeśli więc zdecydujesz się na szczeniaka z mojej hodowli, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie i przyjaźń oraz wdzięczność za to, że dajesz naszemu maluchowi miłość i dobry, szczęśliwy dom.

MAPA STRONY

Zachęcam do przejrzenia zakładki „Wystawy”. Wiem, że nie każdy przyszły właściciel chce wystawiać swojego psa – większość marzy o przyjacielu, którego będzie mógł zabierać na spacery, na rower,a wieczorem wspólnie wylegiwać się przed telewizorem – i takich szczęśliwych domów życzę wszystkim moim maluchom. Jeśli jednak decydujesz się na rasowego Jack Russell Terriera, warto, żeby jego przodkowie byli sprawdzonymi psami. Wystawy weryfikują nie tylko piękno psów, ale także ich charakter i wyszkolenie oraz zalety, które sprawiają, że to właśnie Ci przedstawiciele rasy powinni być rodzicami kolejnych pokoleń psów rasowych – bo nie każdy rasowy pies jest predysponowany do kontynuowania rozwoju rasy. Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie BYSTRY JACK FCI jest bardzo mocno nastawiona zarówno na sukcesy wystawowe, jak i zdrowie i wyszkolenie psów.

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie

W dziale „Bystre psy” znajdziesz fotografie i opis naszych Jacków – chcemy, abyś mógł poznać te psy jak najlepiej – nie tylko jak wyglądają, ale także jaki mają charakter, co lubią, jak zakradają się w łaski każdego napotkanego dwunoga. W tych opisach znajdziesz coś więcej niż tylko suchy wzorzec rasy, który równie dobrze możesz znaleźć na wikipedii. Tutaj znajdziesz malutką cząstkę każdego mojego psa, jego wady i zalety, historie z życia wzięte i anegdotki.

Dział „Szczenięta” to to, co pewnie interesuje Cię najbardziej! Znajdziesz tam informacje o szczeniętach na sprzedaż, zaplanowanych miotach, zdjęcia maluszków. Najwięcej najświeższych wiadomości, zdjęć i filmików znajdziesz na naszym funpage na facebooku pod nazwą – Bystry Jack FCI. Jesteśmy również na Instagramie – znajdziesz tam dużą porcję zdjęć naszych psów i będziesz mógł podejrzeć jak wygląda nasza codzienność. Zapraszam Cię tam serdecznie !

Hodowla Jack Russell Terrier kujawsko-pomorskie